Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

Intencje na dziś

• 8.00 - Za Parafian
  • 10.30 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji rodziny Przygrodzki i dzieci z rodzinami
  • 16.00 - Za ++ Małgorzatę Scheibel w rocznicę śmierci, męża Jerzego, Marię i Andrzeja Stencel

Ewangelia na dziś

2019-02-17, 6. Niedziela zwykła

Łk 6,17.20-26Jezus zeszedł z dwunastoma Apostołami na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu. A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem ojcowie ich czynili fałszywym prorokom”.

Intencje mszalne na dziś
  • 8.00 - Za Parafian