Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

• 18.00 - Za ++ Pawła i Łucję Stencel, syna Andrzeja i synową Marię

Ewangelia na dziś

Piątek 2017-07-28, 16. tydz. zwykły

Mt 13,18-23Jezus powiedział do swoich uczniów: „Posłuchajcie co znaczy przypowieść o siewcy. Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. Posiane na miejsca skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny”.

Intencje mszalne na dziś
  • 18.00 - Za ++ Pawła i Łucję Stencel, syna Andrzeja i synową Marię