Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

• 18.00 - Za ++ Łucję Walecki, Idziego Kołoch, siostrę Małgorzatę

Ewangelia na dziś

Czwartek 2017-06-22, 11. tydz. zwykły

Mt 6,7-15Jezus powiedział do swoich uczniów: „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich. Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie: święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zbaw ode złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień”.

Intencje mszalne na dziś
  • 18.00 - Za ++ Łucję Walecki, Idziego Kołoch, siostrę Małgorzatę