Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

Intencje na dziś

• 8.00 - Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Aleksandry i Mariusza Konieczny, synów Marcina i Karola

Ewangelia na dziś

Wtorek 2019-06-18, 11. tydz. zwykły

Mt 5,43-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego», a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak, będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

Intencje mszalne na dziś
  • Niedziela - 8.00, 10.30, 16.00