Ministranci

W parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego służbę pełni 21 ministrantów. Grupa podzielona jest na ministrantów czynnych, podejmujących dyżury co najmniej dwa razy w tygodniu i ministrantów starszych, którzy z racji wielu obowiązków służą wyłącznie w święta i niedziele. Trzeba podkreślić, że chłopcy nie tylko służą przy ołtarzu, ale także wszyscy pełnią funkcję kościelnych, co jest dużą odpowiedzialnością i obowiązkiem. Oprócz posługi na Mszach Świętych ministranci uczestniczą również w spotkaniach formacyjnych, które przygotowują duchowo do służby, jak również  pozwalają przygotować się do spełniania  swoich obowiązków. Gorliwość młodych chłopców jest tak duża, że od pewnego czasu przyznajemy tytuł  „superministrant miesiąca”, dla tego kto uzyska najwięcej punktów w miesiącu. Tę informację będziemy podawać regularnie na stronie.

W naszej, jak w każdej „pracy” musi być czas na rozrywkę, której i tutaj nie brakuje.  Wraz z księdzem proboszczem wyjeżdżamy kilka razy w roku do Aquaparku, co cieszy się największym uznaniem wśród ministrantów. Organizujemy też wycieczki w góry, ogniska.  Odbyło się również tournee po sanktuariach krakowskich. Nie można zapominać, iż od dwóch lat rozgrywamy wiosną turniej piłkarski „o puchar proboszcza”.  Zapraszamy gorąco wszystkich młodych „mężczyzn”, którzy chcą stanąć wśród nas przy ołtarzu i poznać kulisy wszystkich tajemnic, nieomal  najważniejszej posługi w kościele.

Nagrodę „Superministrant września” otrzymuje Kamil Kukla, który wykazał się największym zaangażowaniem w służbę liturgiczną w ubiegłym miesiącu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Animator Marcin Konieczny