Parafialny Zespół Charytatywny

Od początku istnienia naszej parafii p.w św. Maksymiliana Marii Kolbe w Porębie, tj. od 1983 roku, został powołany Parafialny Zespół Charytatywny, który aż po dziś koordynuje bieżącą działalność pod kierunkiem Ks. Proboszcza.
Współpraca ta polega na regularnych spotkaniach, które rozpoczynają się od wspólnej modlitwy, bądź krótkiego nabożeństwa przed ołtarzem.
Na tych spotkaniach omawiane są aktualne sprawy dotyczące pracy charytatywnej. Parafialny Zespół Charytatywny angażuje się m.in. w przeprowadzanie zbiórek pieniężnych na cele związane z niesieniem pomocy potrzebującym.

Co roku w „Tygodniu Miłosierdzia”, w porozumieniu z Ks. Proboszczem organizujemy tzw. „Dzień Seniora”, który rozpoczyna się od Mszy św. w intencji chorych i seniorów  naszej parafii, podczas której, wierni mają okazję przyjąć sakrament namaszczenia chorych oraz jest im udzielane błogosławieństwo Lourdskie. Następnie seniorzy spotykają się na poczęstunku w salkach katechetycznych.

Członkinie P.Z.Ch. włączają się w pomoc Ks. Proboszczowi, przygotowując paczki żywnościowe, które są dostarczane chorym podczas odwiedzin w ich domach.

Nasza praca - jako pomocników charytatywnych w parafii - nie ogranicza się tylko do jednorazowych wydarzeń, lecz również do okazywania wrażliwości osobom potrzebującym, żyjącym w naszym otoczeniu, gdzie w łączności z Ks. Proboszczem, staramy się znaleźć rozwiązania różnych problemów.

W okresie Świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia w celu pogłębienia swojej duchowej działalności, członkinie P.Z.Ch. uczestniczą w Dekanalnym Dniu Skupienia dla pracowników charytatywnych, który odbywa się w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Pszczynie.

Na początku Parafialny Zespół Charytatywny tworzyły tylko 4 osoby.
Z biegiem lat przybywało chętnych do pracy, były też odejścia z zespołu, bądź to z przyczyn zdrowotnych czy osobistych, a jedna osoba odeszła do wieczności.

Obecnie do naszego zespołu należy 9 pań, które są chętne do współpracy i niesienia pomocy potrzebującym.

P.Z.Ch.