Rodzina Różańcowa

Rodzina Różańcowa - Róże różańcowe

W roku 2004, ustanowionym przez papieża Jana Pawła II-go  Rokiem Różańca, w naszej parafii został powołany do życia Żywy Różaniec. Zgłosiło się 20 osób. Od tamtej pory modlimy się prywatnie, ofiarowując różaniec za Kościół św., biskupów, kapłanów i za naszą parafię.

photo Dnia 2-go lutego, w dzień Ofiarowania Pańskiego odbyła się pierwsza msza św. w intencji Róż Różańcowych i przyjęcie nowych członków do naszej wspólnoty. Od 2008 r. w każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest msza św. o godz. 8:00 w intencji Róż Różańcowych, Czcicieli Niepokalanej  i całej parafii. Po mszy św. jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W pierwszą sobotę września 2008 roku przyjęto nowych członków Żywego Różańca. Na ten dzień było już 47 osób. Wtedy została wprowadzona zasada wymiany tajemnic pomiędzy członkami naszej wspólnoty, dzięki temu po 20 miesiącach każdy rozważy wszystkie cztery cząstki różańca. Regularnie otrzymujemy od ks. proboszcza intencje modlitewne na dany miesiąc. W każdą niedzielę o godz. 7:30 odmawiamy w kościele wspólnie z całą parafią jedną część różańca w ww. intencjach.
Na dzień dzisiejszy nasza wspólnota liczy 60 osób, czyli trzy Róże. Niestety kilkoro członków odeszło już do wieczności. Ich modlitwę kontynuują nowe osoby.

4-go kwietnia 2009 roku, w pierwszą sobotę miesiąca na mszy św. ks. proboszcz poświecił duży różaniec, który kładzie się na trumnie zmarłego członka Rodziny Różańcowej na znak przynależności do tejże wspólnoty. Różaniec ufundowała nasza Rodzina Różańcowa.

photo 10-go października 2009 roku odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru Rodziny Różańcowej, którego fundatorami również są członkowie Żywego Różańca. Przy większych uroczystościach kościelnych delegacja naszej wspólnoty staje wśród innych pocztów sztandarowych na znak solidarności i jedności parafian.
Pogłębianiu jedności w naszej rodzinie różańcowej służą także wspólne wyjazdy pielgrzymkowe i różnego rodzaju spotkania. Razem z proboszczem byliśmy m. in. u naszej Matki Boskiej Częstochowskiej, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Spotykamy się ponadto dwa razy w roku: w święto Objawienia Pańskiego na spotkaniu kolędowo-opłatkowym, a także w okresie letnim w ogrodzie parafialnym. Spotkania te upływają w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.
Rodzina Różańcowa parafii porębskiej jest wciąż otwarta na nowe osoby, które chciałyby przyłączyć się do naszej wspólnoty i swoją modlitwą upraszać łaski u Maryi Niepokalanej.