Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

Ogłoszenia 11.04.2021r. - 18.04.2021r.

Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, kolekta przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękuję za stosowanie się do przepisów sanitarnych. Uczestniczącym we Mszy św. na zewnątrz kościoła, Komunia św. będzie tam udzielana. Będącym w duchowej łączności przez internet z celebracją Mszy św. w kościele, 15 minut po jej zakończeniu będą mogli przyjąć w kościele Komunię św.

Katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów odbywają się online.

Informacje o terminach są przekazywane przez sms.

W piątek o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Msze św. i nabożeństwa są transmitowane na kanale YouTube.

Link do kanału YouTube naszej parafii na stronie internetowej parafii.

Przypominam, że obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. W mocy pozostają dekrety Księdza Arcybiskupa dotyczące sposobu organizacji duszpasterstwa w dobie pandemii. Są one dostępne na stronie internetowej archidiecezji w zakładce KORONAWIRUS jak i na naszej stronie parafialnej. W myśl nowych przepisów sanitarnych, w kościele podczas sprawowania kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 20 m2. W naszym kościele jest dostępnych 30 miejsc. Włączone jest nagłośnienie zewnętrzne umożliwiające uczestnictwo w nabożeństwach na zewnątrz kościoła.

Bóg zapłać dobrodziejom naszej parafii. Dziękuję za dokonane wpłaty na konto bankowe parafii. Numer konta 20 1050 1315 1000 0090 6298 9927 Znajduje się też na stronie internetowej Parafii. Do parafii dostarczono maseczki. W razie potrzeby są do odebrania w zakrystii, lub na półce z prasą.

Paniom z ulicy Wodzisławskiej 66, 68. 78\2, 78\3 dziękuję za podjęcie dyżuru porządkowego w kościele.

Rodziny, których zmarli zostali pochowani przed 20 laty na naszym cmentarzu, proszę o opłacenie miejsc grobowych na następne lata.

Intencje mszalne na dziś
  • 8.00 - Za ++ rodziców Weronikę i Ludwika Wituła, Rafała Sikora, z pokrewieństwa
  • 10.30 - Za + ks. kan. Wojciecha Zygmunt w 30 dzień po śmierci
  • 12.00 - Za Parafian