Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

Ogłoszenia 27.11.2022r. - 04.12.2022r.

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego jest wyłożona Księga Trzeźwości do której można wpisać zobowiązania abstynenckie.

Na roraty od poniedziałku do piątku o 17.00., serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

W poniedziałek po roratach katecheza dzieci przed Komunią św.
We wtorek po roratach spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8.
W środę po roratach spotkanie kandydatów do bierzmowania z 7 klasy.
W czwartek po roratach spotkanie kandydatów do bierzmowania z 6 kl.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. dorosłych, młodzieży i dzieci, codziennie pół godziny przed Mszą św.

W sobotę o 8.00. Msza św. i nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej. Odwiedziny chorych będą przed Świętami.

W niedzielę o 10.30. Msza barbórkowa. Zapraszam do modlitwy górników i emerytów górniczych wraz z rodzinami, także rodziny zmarłych górników.

W przyszłą  niedzielę kolekta na parafię. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Można zakupić świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022, ofiara 10 zł. za małe i 16 zł. za duże świece. Są też opłatki wigilijne.

Paniom z ulicy Barbórki 4, 6, 11c, 37a dziękuję za podjęcie dyżuru porządkowego w kościele. Dziękuję za wykonanie Wieńca i dekoracji adwentowej. Dziękuję za przywiezienie opału i zrzucenie go do kotłowni.

Intencje mszalne na dziś
  • 8.00 - Za ++ rodziców Celinę i Szczepana Skaźnik, brata Piotra, siostrę Urszulę
  • 10.30 - W intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin
  • 16.00 - Za + Barbarę Górską w 2 rocznicę śmierci