Rzymskokatolicka Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie

Ogłoszenia 23.02.2020r. - 01.03.2020r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisywać zobowiązania abstynenckie.

W poniedziałek o 17.00. spotkanie kandydatów do Bierzmowania z 6 i 7 klasy.

W Środę Popielcową z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 8.00. i o 18.00. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
W środę kolejny Wieczór Uwielbienia: Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w czwartek, piątek i sobotę  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00. Wierni adorujący pół godziny Najświętszy Sakrament mogą zyskać odpust zupełny.

W czwartek  o 17.00. katecheza dzieci pięcioletnich i dzieci przed Komunią Świętą.

W piątek o 17.15. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić na nabożeństwie.
Wierni uczestniczący w Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust zupełny.
Kartki na zalecki można zabrać z przedsionka kościoła.

W przyszłą Niedzielę I Wielkiego Postu kolekta będzie mieć charakter jałmużny postnej.  O 15.15. nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania Pasyjne będzie głosić ks. Rafał Moroń , wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża w Pszczynie.

Paniom i panu z ulicy Wodnej 7, 9, 13 dziękuję za podjęcie dyżuru porządkowego w kościele. Dziękuję za prace wykonane w salkach.

Intencje mszalne na dziś
  • 8.00 - Za + Leszka Jarczok od sąsiadów
  • 10.30 - Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo w intencji Józefa Wicherek z okazji 85 rocznicy urodzin
  • 16.00 - Za ++ Helenę Filipek w rocznicę śmierci, Jana, Agnieszkę i Krzysztofa Filipek